Results for SE Nights Champs - Squerryes Estate - 23 Nov 2019 - Provisional

Class Results

M16

Results

3.5km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Troy Southall SO M16 27:18  

M20M40

Results

6.4km 210m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Juste Raimbault SLOW M21 55:40  
2nd Tom Davies SLOW M40 56:29 +0:49
3rd Paul Couldridge SLOW M45 57:38 +1:58
4th Nicholas Cooper SN M40 61:30 +5:50
5th Mark Ford CHIG M40 68:46 +13:06
6th Paul Todd LOK M40 69:01 +13:21
7th Alexander Lines SO M21 72:33 +16:53
8th Yordan Kolev SLOW M21 86:36 +30:56
  Donatas Tumaitis SLOW M35 m10-20  

M45M50

Results

6.4km 210m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Peter Huzan SLOW M50 71:25  
2nd Andrew Pitcher DFOK M55 75:14 +3:49
3rd Dmitry Ushakov LOK M45 88:42 +17:17
4th Robert Lines SO M50 90:25 +19:00
5th Sean Cronin SAX M50 93:49 +22:24
6th Graham Denney SAX M50 123:55 +52:30
  Antoine Pesenti DFOK M45 m9-17  
  Ian Curtis SO M50 m14-17 m19  

M55M60

Results

5.4km 185m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ian Ditchfield MV M60 50:02  
2nd Neil Crickmore SO M55 50:39 +0:37
3rd Chris Hooker SO M55 55:56 +5:54
4th Alan Rosen HH M60 56:48 +6:46
5th Simon Errington HH M55 65:48 +15:46
6th Ronan Cleary LOK M55 73:14 +23:12
7th Mark Collins DFOK M55 84:17 +34:15
8th Richard Field SAX M55 92:09 +42:07
9th Graham Thomas SAX M55 95:57 +45:55
  David Cave-Ayland DFOK M65 m9-16  
  Alan Hickling SAX M55 rtd  

M65M75

Results

3.5km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Mark Glaisher SAX M65 39:01  
2nd Stephen Waite SAX M70 41:36 +2:35
3rd Philip Norris SAX M70 47:14 +8:13
4th Heikki Palosuo SLOW M65 48:04 +9:03
5th Philip Craven DFOK M65 63:13 +24:12
6th Mike Elliot MV M65 64:13 +25:12

M80

Results

3.5km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Roger Maher SO M80 60:55  

W20W40

Results

5.4km 185m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Velina Valova SLOW W21 62:29  
2nd Kerria Rowan SO W21 76:53 +14:24
3rd Fiona Tam SLOW W21 89:40 +27:11

W45W50

Results

5.4km 185m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Dorte Torpe Hansen SLOW W50 73:44  
2nd Sue Carter SLOW W50 78:34 +4:50
3rd Sarah Louise Francis SN W50 99:00 +25:16
4th Dawn Figg HH W50 110:15 +36:31
  Lulu Williams SLOW W50 m14  

W55W60

Results

3.5km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sarah Howes SAX W60 38:22  
2nd Jane Lambert SO W55 41:02 +2:40
3rd Helen Errington HH W55 45:03 +6:41
4th Susan Crickmore SO W55 53:41 +15:19
5th Julie Cleary LOK W55 54:52 +16:30
6th Julie Collins DFOK W55 64:28 +26:06